| Insulation Class | H |
|---|---|
| Alternator | Stamford |
| Starting Method | 12V Electrical Strating |
| Alternator Brand | Stamford |
| Control Panel | Smartgen |
| Engine Type | 4-Stroke |
|---|---|
| Options | ATS,Customer's Logo,color |
| Noise Level | 50-65 DB |
| Engine Model | 170F(E)/178F(E)/186FA(E) |
| Generator Type | Portable/Homeuse Genset |
| Poder (prima/apoio) | 5KVA /5KW |
|---|---|
| freqüência | 50/60HZ |
| Atual | 10A |
| tensão | 220/230/240V |
| Motor | 186FA |
| Poder (prima/apoio) | 7KW /7KVA |
|---|---|
| freqüência | 50/60HZ |
| Atual | 20A |
| tensão | 220/230/240V |
| Motor | 192FAE |
| potência nominal | 300 kVA / 240 kW |
|---|---|
| Frequência | 50Hz/60Hz |
| Corrente | 432A |
| Voltagem | 220/380V, 230/400V, 240/415V |
| Motor | FPT/ CURSOR87TE4 |
| potência nominal | 40kw/50kva |
|---|---|
| Frequência | 50Hz/60Hz |
| Corrente | 72A |
| Voltagem | 220/380V, 230/400V, 240/415V |
| Motor | FPT FPT/ NEF45Am1A |
| Fase | Fase 3 |
|---|---|
| Garantia | 1 ano ou 1000 horas |
| Motor | FPT NEF67SM1 |
| Alternador | Meccalte, recebi. |
| Controlador | SmartGen |
| Fase | Fase 3 |
|---|---|
| Garantia | 1 ano ou 1000 horas |
| Motor | FPT NEF67SM1 |
| Alternador | Meccalte, recebi. |
| Controlador | SmartGen |
| Poder (prima/apoio) | 5KVA /5KW |
|---|---|
| freqüência | 50/60HZ |
| Atual | 10A |
| tensão | 220/230/240V |
| Motor | 186FA |
| potência nominal | 40kw/50kva |
|---|---|
| Frequência | 50Hz/60Hz |
| Corrente | 72A |
| Voltagem | 220/380V, 230/400V, 240/415V |
| Motor | FPT FPT/ NEF45Am1A |